Müzayede Kuralları

1-)Akten Müzayede'de düzenlediğimiz online müzayedelere iştirak edecek (katılımcılar) alıcılar aşağıdaki şartları peşinen kabul ederler.

 

2-) AKTEN MÜZAYEDE, üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı ürüne, aynı peyi verme durumunda, güncel fiyata ilk peyi veren kişi, veya güncel peyi yükseltip ürüne daha fazla peyi veren veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet canlı müzayedelerimiz de birden fazla ise, en yüksek peyi veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde fiyatı arttırması, süre sonunda en yüksek peye sahip kişi ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz. Başlangıç fiyatları altında, ürünlere yapılacak teklifler kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

3-) Komisyon bedeli, her müzayede için farklılık gösterebilmektedir. Müzayede de vermiş olduğunuz güncel fiyat üzerine %20 komisyon + komisyon bedeline %18 kdv eklenmektedir.

 

4-) Müzayedede listelenen ürünler firmamızın Paşa Mahallesi Koca Müftü Sokak No:7 K:2 Odunpazarı/ESKİŞEHİR adresinde görülebilir. AKTEN MÜZAYEDE, ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.

 

5-) Online müzayedeye katılanlar eserleri AKTEN MÜZAYEDE'nin 4. Maddede belirtilen adresinde  önceden görmüş ve incelemiş olduklarını kabul ve beyan ederler. Tüm eserlerin haliyle satışa sunulduğunu, alıcı satılan eseri pey sürmeden evvel yeterince kontrol ettiğini ve Borçlar Kanunu’nun 223. Maddesinde belirtilen hükümlerden feragat ettiğini kabul ve taahhüt eder. Her eserin yanında haliyle yazma zorunluluğu yoktur. Eser hakkında verilen bilgiler ve her türlü ilan, taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi niteliğindedir. Alıcı bu durumu peşinen kabul eder. AKTEN MÜZAYEDE şirketi satılan eserin (malın) tekeffülü ile mükellef değildir. Bu konuda gelecekte AKTEN MÜZAYEDE firmasından herhangi bir itiraz ve talepte bulunmayacaktır.

 

6-) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza gerekçeli olarak bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

7-) 5 adet veya 250 lira üzerindeki yeni üyelik peylerinde üyenin referans belirtmesi gerekmektedir. Referansın yeterli bulunmaması halinde AKTEN MÜZAYEDE firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir. Üyeler tarafından verilen peylerin kabulü, AKTEN MÜZAYEDE'nin insiyatifi dâhilindedir.

 

8-)  15 gün içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Bu durumun tekrarlanması halinde üyelik iptal edilir. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde AKTEN MÜZAYEDE avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır.

 

9-) Satılan bir ürünün mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.

 

10-) AKTEN MÜZAYEDE, müzayedelerinde yer alan herhangi bir eseri, müzayededen geri çekmek, başka eserle birlikte satmak, birbirinden ayırma ve satışını reddetme hakkına sahiptir. Online katalogda yer alan eserler hakkında müzayede gününe kadar ortaya çıkacak her türlü itiraz ve bildirim sonucu ilgili eseri müzayedeye sunmayıp yasal prosedürü uygulama hakkına sahiptir.

 

11-) Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir.

 

12-) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

 

1.            1.-TL ‘den 19.-TL’ye kadar – 1.-TL

 

2.            20.-TL’den 49.-TL’ye kadar – 2.-TL

 

3.            50.-TL’den 99 TL’ye kadar – 5.-TL

 

4.            100.-TL’den 199.-TL’ye kadar – 10.-TL

 

5.            200.-TL’den 499.-TL’ye kadar – 25.-TL

 

6.            500.-TL’den 999.-TL’ye kadar – 50.-TL

 

7.            1.000.-TL’den 1.999.-TL’ye kadar  – 100 TL

 

8.            2.000.- TL’den 4.999.-TL’ye kadar – 250 TL

 

9.            5.000.-TL'den 9.999.-TL'ye kadar – 500 TL

 

10.          10.000.-TL'den 19.999.-TL'ye kadar – 1.000 TL

 

11.           20.000.-TL'den 49.999.-TL'ye kadar – 2.500 TL

 

12.           50.000.-TL'den 99.999.-TL'ye kadar – 5.000 TL 

 

13.           100.000.-TL ve üzeri – 10.000.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

13-) Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiştir.Canlı mezat ve salonda devamı olacak açık artırımlar ayrıca sitemizde duyurulacaktır.  Mezat başlangıç ve bitiş tarih bilgileri bütün müzayedeler için internet sitemiz üzerinden belirtilmiştir.

 

14-) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderilecektir. Bunları almak istemiyorsanız aktenhamit@gmail.com adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

 

15-) Online müzayedelere katılmak için www.aktenmuzayede.com adresinden üye kaydı yapılması zorunludur.

 

16-) Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.